Dne 1. března 2019 se v prostorách počítačové herny Black Lotus Gamers konal turnaj v rámci projektu OSTRAVA CHAMPIONSHIP ve hře Hearthstone. Přípravě jsme věnovali několik měsíců, a jak se ukázalo, bylo dobře, že jsme tuto hru zařadili do našeho programu. Samotného turnaje se totiž zúčastnilo 31 hráčů, kteří se k nám sjeli z celé České republiky i ze Slovenska. Klání mělo velmi kvalitní obsazení. Mezi hráči byl i vítěz nedávného Dreamhacku v Leipzigu s přezdívkou „Pardub“, který se umístil na čtvrtém místě. To však trošku předbíháme.

Turnaj probíhal SWISS systémem v základních pěti kolech s tím, že následovala TOP8 singl eliminací. Rozhodli jsme se již při vyhlášení tohoto turnaje, že uděláme typ turnaje BO3 Conquest – 2 picks – 1 ban. Na facebookové události to sice vedlo k malé diskusi, avšak domníváme se, že nakonec to přineslo ten efekt, kterého jsme chtěli dosáhnout – lidé se bavili a turnaj samotný netrval dlouhých dvanáct hodin.

Po základních pěti kolech se vykrystalizovala osmičlenná topka v podobě – „Matty“, „tommei“, „m1lan“, „Kobra“, „bajty“, „Springy“, „Jinaciidudlik“ a už výše zmíněný „Pardub“. Boje mezi hráči byly urputné a líté, ale i po prohraných zápasech jsme sami viděli radost hráčů, že si takový turnaj mohou zahrát a prožít. Ve finálových zápasech jsme shlédli několik missplayů, i přesto se domníváme, že měly jednotlivé zápasy nadstandardní kvalitu. Nechyběly také topdecky, to ale ke karetnímu hraní prostě patří a jsou jeho součástí.

V samotném turnaji nakonec zvítězil „Springy“, který si kromě poháru a medaile pro Mistra Ostravy odnesl také větší finanční částku a další reklamní předměty jako byly například periferie či knihy. Na druhém místě se umístil „m1lan“. Umístění a hráče můžete najít ZDE. Po turnaji jsme od hráčů sbírali podněty, které nám příště pomohou vytvořit ještě lepší zážitek.

Musíme také smeknout před našimi komentátory – „Le Bankai“, a „Prayer“, kteří vystupovali velmi profesionálně, a jejich komentování prostě mělo šmrnc, což dodávalo tu pomyslnou třešničku, kterou potřebujete na každý dort.

Nezapomeňme na partnery naší akce, protože bez nich by vlastně žádná série našeho projektu OSTRAVA CHAMPIONSHIP nebyla – ASUS, NatecGenesis, Intel, NVIDIA GeForce Česká Republika, Windows, X-diablo, FANTOM Print, Zábavní centrum Hornik, Realita Gaming Bar, Poháry-ADEK, Tiskárna Schenk sro, Herní svět x-play, x-gamer, Patriot, TP-Link, FakaHeda.eu, Fadee, GameBrand.cz a mnoho dalších. Je i jejich zásluha, že všichni odcházeli z akce spokojeni a už se těší na další klání, které je dopředu naplánováno již na srpen 2019.

Written by: Stařičný Lukáš

Človíček, který tvoří nejrůznější zábavu pro širokou veřejnost. Více informací na http://www.zicherka.cz

Ostrava Championship

- Herní projekt Ostrava championship je projekt zaměřený na herní turnaje a Ligy v počítačových hrách.

- Jedná se o mistrovství Ostravy v počítačových hrách.

- V roce 2018 se u nás na mistrovství Ostravy objeví především tyto hry: Counter Strike: Global offensive, League of Legends, Starcraft 2, Hearthstone, NHL 18 a FIFA 18.

Rychlý Kontakt

Ostrava ChampionshipHerní projekt+420 732885600ovachamp@zicherka.cz
Lukáš StařičnýMajitel Projektu+420 732885600Lukas.Staricny@zicherka.cz

O nás

- Jsme parta mladých lidi, která se baví tím, že pořádá herní turnaje.

- Chceme oživit a vybudovat herní komunitu v našem regionu OSTRAVA.

- Našim cílem je dělat turnaje na profesionální úrovní za ceny, které jsou přijatelné pro dnešní hráče.

- Našim domovským centrem je MoravskoSlezská metropole OSTRAVA.

- A naši vlajkovou lodí je herní klub Black Lotus Gamers