Co na první Valorant turnaj říká jeho vítěz?

10.06.2021 12:39

Přinášíme Vám rozhovor, kde jsme si vyzpovídali kapitána týmu eSuby, který se svým týmem v uplynulém víkendu dokázal zvítězit v našem prvním kvalifikačním turnaji. Pojďme tedy rovnou na rozhovor.

 1. Do začátku bych Tě rád požádal, jestli se nám můžeš představit.
  "Zdravím, moje jméno je Drahomír Pohořalý a ve hře mám nick Bobys a hraji Valorant za organizaci eSuba."

 2. Prosím, řekni nám něco o Vašem týmu?
  "Skládáme se z 5 členů. Patagod, Hitch, Elysium, Cantzer a já (Bobyss). Jsme spolu zatím pouze 2 měsíce po změně sestavy."

 3. Jak si se dostal k Valorantu?
  "Dříve jsem hrál Call of Duty, CS GO, a když jsem poprvé viděl gameplay z tehdy ještě jako Project A, tak jsem si řekl, že v této hře chci prorazit. Takže jednoduše z prvního gameplaye."

 4. Nejdůležitější faktor, proč jste vyhráli první kvalifikaci?
  "Dřina, trénink a odhodlání."

 5. Kvalifikací jste prošli bez sebemenšího zaváhání, až ve finále jste narazili na tým mixForTheWin, který vás trochu potrápil. Čekali jste to?
  "O týmu mixForTheWin jsme čekali, že to nebude nejjednodušší, protože ti hráči hráli už za týmy, takže ví, jak to funguje, vědí, jaké jsou taktiky, a ví, co dělat v důležitých chvílích. Viděli jsme, že jsou na tom střelecky dobře, a nečekali jsme, že to bude jednoduchá výhra, ale šli jsme do toho a věřili jsme si, že to zvládneme."

 6. Jaký největší turnaj jsi s týmem vyhrál?
  "V téhle sestavě jsme zatím žádný turnaj nevyhráli, protože jsme spolu jen chvíli, ale jako úspěch beru, že jsme se dostali do polské esportové ligy, která trvala přes měsíc, a tam jsme došli až do play-off, ale tam nás porazil tým Iluminar gaming (polští střelci). Jinak, ve staré sestavě jsme skončili na 2. místě v Grunex lize."

 7. Co bys doporučil ostatním hráčům, aby byli tak dobří jako Vy?
  "Určitě si najděte super motivaci, která Vás táhne kupředu, protože bez motivace Vás ta hra přestane bavit. Pokud chce hráč být konzistentní, musí minimálně obden trénovat, co se týče Aimu, gamesence, a určitě si udělat čas podívat se na profesionální zápasy zjišťování, jak se ve specifických situacích zachoval, a určitě si dělat vlastní rozbor své hry."

 8. Co bys vzkázal ostatním 3 týmům, které se ve finále proti Vám postaví?
  "Přeji hodně štěstí a snažte se, hlavně aby to byla férová play, a užít si, že je na scéně tento turnaj."

 9. Co říkáš na aktuální metu, popřípadě, co se ti na hře nelíbí?
  "Riot se snaží tu hru držet a updaty byly většinou dobré. Dnešní meta je taková "vezmeš si VIper a Brimestona a Klilji, dobiješ site a jdeš hned zpátky, aby jsi mohl hrát na antiplenty", je to taková cringe meta, ale předpokládám, že se to zase změní s příchodem nového hrdiny, který rozbije hraní na Anti-plent."

 10. Máte nějaké rituály před hrou, jako osobní rituál?
  "Jako tým nemáme žádné rituály, ale všichni před turnajem trénujeme deathmatch a individuálně se motivujeme. Já osobně si rád dám cigaretu před turnajem, abych byl v klidu."

 11. Dále by nás zajímalo, trošku otázka na naše tělo, co si vlastně myslíš o naší Lize, má to vůbec smysl, dělat takovéto, říkejme tomu amatérské ligy? Napadá Tě něco, co bychom mohli případně vylepšit?
  "Momentálně je tu pouze Váš turnaj a za mě je to fajn, sice ten prizepool je trochu menší, ale nám nejde o prizepool, nám jde o to si zahrát proti českým týmům a ukázat, kdo tu na české scéně dominuje."

Děkuji Ti za poskytnutí rozhovoru a přeji hodně štěstí ve finále!

Za OVACHAMP tým
Tomáš "Arash" Parolek - Tajemník

 

r e k l a m a    /    a d v e r t i s e m e n t
h l a v n í    p a r t n e ř i
p a r t n e ř i
m e d i á l n í    p a r t n e ř i    a    m ě s t o