Ovachamp? ARG? OvARG!

11.12.2021 09:42

Vážení hráči, herní nadšenci a prostě všichni čtenáři našich článků, team Ovachamp vám přeje hezké svátky. V rámci těchto svátků bychom se měli pustit do dnes již tradičních vánočních eventů a speciálních mini turnajů, letos jsme se ale rozhodli malinko “změnit pravidla”. Tento rok s námi náš partner Genesis spolupracuje na sestavení vánočního ARG. Jsme si jisti, že takovýto nadpis vzbuzuje spoustu otázek a tak jsme se rozhodli sepsat tento článek v němž jich pokud možno co nejvíc zodpovíme. Mimo jiné bychom vás tak rádi navnadili k účasti na takovýchto “netradičních” eventech, které lze splnit dle svých pravidel. A teď už vzhůru dolů, jde se odpovídat.

 

První, a asi nejdůležitější, otázka která se u vás v hlavě vynoří je „co to je ARG?“ Tak se do toho vrhneme a na rovinu řekneme že pojem ARG vychází z anglického slovního spojení Alternate Reality Game. Pro ty z vás kterým to moc neobjasnilo, jedná se o hru která využívá jako svou platformu nikoliv předem naprogramovanou směsici programů ale spíše aspekty každodenního života. V našem případě jsme se rozhodli uspořádat naše ARG prostřednictvím vašich PC, aby bylo možné splnit je z pohodlí domova, nicméně do budoucna nemůžeme vyloučit že části hry mohou obsahovat i aspekty hledání předmětů někde mimo domov.

 

Pro spoustu z vás to ale asi nezodpovědělo tu stěžejní otázku „o čem vlastně takové ARG je?“ Proto tedy pokračujme zodpovězením této otázky spolu s několika příklady. Pořádání těchto her je dnes totiž již mezinárodně známou věcí na které jsme u nás v Česku (a na Slovensku) malinko zaspali. Většinou se jedná o řešení hádanek a hlavolamů které se mohou dotýkat značného množství témat od literatury, přes kryptografii až po věci jako je HTML a programování. Mezi nejznámější ARG patří například Cicada 3301, ale pro ty z vás kteří se o ARG nezajímají budou bližší spíše youtube kanály které nějakou formu ARG provozují, sem by se daly zařadit kanály jako Daisy Brown, Junko Junsui, Petscop nebo Game Theorist ARG provozované stejnojmenným youtube channelem. Do ARG se taky zapojují tradičnější média jako televizní programy s ARG This House Has People In It které originálně vyšlo na televizní stanici Adult Swim a později bylo přesunuto na youtube pro zpřístupnění širší veřejnosti. V neposlední řadě jsou ARG využívána jako promo pro nadcházející filmy nebo programy, spousta společností vytváří spletitá ARG která poskytnou lidem kteří je vyřeší reklamní předměty spojené s danou záležitostí.

 

Přichází-li vám na mysl otázka „Co dostane vítěz?“ pak je tenhle odstavec jako stvořený pro vás. Jak už jsme zmínili v prvním odstavci na tuto akci nám náš sponzor Genesis štědře nadělil sluchátka Neon 750 RGB v hodnotě 53,04 € nebo bezmála 1200 Kč. Kromě titulu OvARG mistra si tak vysloužíte i kvalitní herní periferii, která zajistí že vaše chytré poznámky uslyší vaši spoluhráči jasné a zřetelně stejně jako zařídí aby jste při hraní vypadali co nejlépe. Výhodou sluchátek je i jejich mikrofon který lze odpojit a nahradit novějším modelem nebo náhradním mikrofonem v případě že vám kvalita zvuku nebude vyhovovat. A pokud vás ani mikrofon nenadchne je na místě zmínit podporování basů a vysokou kvalitu zvuku bez šumu která vám pomůže zaslechnout i nejnenápadnější zvuky v každé hře.

 

Pokud jsme vás tedy navnadili na tuhle vánoční akci tak se asi ptáte na další otázku a sice „jak se můžu zúčastnit?“ Tady vás můžeme potěšit faktem, že není třeba žádné registrace, ani hlášení účasti. Pokud si jdete pro odměnu za první rozluštění našeho ARG budete muset od rána v neděli 12.12. sledovat naše stránky kam nenápadně vložíme odkaz přes který se dostanete na soutěžní stránku, pak už jen stačí dodržet pravidla a rozluštit hádanky dříve než všichni ostatní. A pokud jste se rozhodli řešit ARG bez nároku na odměnu, čímž jen chcete otestovat své schopnosti v luštění hádanek, pak vám uděláme radost jelikož ARG bude otevřeno až do 26.12. takže času na jeho rozluštění bude dost pro všechny. Výhodou je mimo jiné i to že i když je vítěz jen jeden, účast v týmech není vyloučena, za předpokladu že si rozdělení odměny vyřídíte sami.

 

Poslední otázkou kterou je tedy třeba zodpovědět je „jaký bude o ARG zájem?“ a na tu my odpověď neznáme. Odpovězte tedy za nás v období mezi 12. a 26. prosincem 2021 a pokud projevený zájem bude dostatečný budeme vás moci v budoucnu ohromit většími ARG s lepšími odměnami.

S pozdravem za OVACHAMP tým
Miloslav "Darken" Šobáň - PR & Marketing Manager

 

 

 

r e k l a m a    /    a d v e r t i s e m e n t
h l a v n í    p a r t n e ř i
p a r t n e ř i
m e d i á l n í    p a r t n e ř i    a    m ě s t o