Historie • Mistrovství Ostravy v Esportu

Historie

 
Historie našeho projektu Ostrava Championship se začíná psát od 21.12.2015, kdy bylo jméno pro tento projekt zveřejněno na jednom z našich turnajů. V roce 2015, ještě před samotným vznikem projektu, jsme organizovali několik volných turnajů, a to především ve hrách League of Legends a Counter Strike: Global offensive, kterým vděčíme za vnuknutí myšlenky vytvořit něco většího než jen občas nějaký malý turnaj, hlavně díky velkému zájmu ze strany hráčů.
 
Samotná historie funkce projektu OSTRAVA CHAMPIONSHIP se začíná psát tedy počátkem roku 2016, mohli bychom to datovat konkrétně na 1.1.2016
 
 

Rok 2016

Rok 2016 byl bohatý a zároveň vůbec první.
 
Začátky jsou vždy těžké, všechno jsme však zvládli! Hráči se mohli zúčastnit hlavních turnajů a ligy ve hře Counter Strike: global Offensive a League of Legends.
 
Tyto hlavní turnaje byly doprovázeny doprovodnými turnaji a ligou ve sportovních hrách NHL a FIFA. V průběhu celého roku mohli hráči v našich turnajích vyhrát ceny převýšující hodnotu 50 000Kč. Celá Liga pak byla zakončena na finálovém turnaji, kde se střetli hráči a týmy, kteří po celý rok nasbírali nejvíce bodů, a tím se kvalifikovali do GRANDFINÁLE.
 
 

Rok 2017

Rok 2017 přinesl hodně změn a novinek.
 
Mezi největší novinky patřilo rozšíření našich možností a kapacit, díky uzavření nových partnerství, které vedly ke zvýšení počtu počítačů na našich akcích.
 
Další novinkou a zároveň výzvou pro nás byl i dvoudenní turnaj ve hře Counter Strike: Global Offensive. Třešničkou na dortu pak byl turnaj na konci roku ve hře League of Legends a tím jsme zakončili ročník, jelikož nám byli známí všichni Mistři Ostravy pro rok 2017 ve všech herních titulech, které jsme podporovali.
 
 

Rok 2018

Co v roce 2018? Ročník 2018 sliboval opravdu velkolepé věci!
 
A přesně tak se i stalo! V tomto roce jsme se opravdu rozjeli a rozhodně jsme netroškařili! Nově byl do šampiónátu přidán i Hearthstone a oprášili jsme úspěšně i legendární strategii Starcraft 2. Během roku byli do šampionátu zařazeny také hry GWENT a Rainbow Six:Siege. Opět jsme se vrátili i ke sportu a na své si přišli fanoušci her NHL a FIFA.
 
Třešničkou na dortu roku 2018 byl dvoudenní CS:GO turnaj na konci dubna, kterému předcházel i jeden kvalifikační turnaj v únoru. Absolutní bombou pak bylo organizování akce Red Dragon Tournament v Třinecké hokejové WERK ARÉNĚ.
 
Konec roku byl zakončen velkolepým dvoudenním turnajem ve hře League of Legends.
 
 

Rok 2019

Rok 2019 znovu ve velkolepém stylu!
 
Po úspěšném předchozím ročníku jsme do podporovaných titulů opět zařadili hru Heartstone, která přinesla sklizeň ovoce od všech hráčů. Nechyběl ani Starcraft 2, na který už komunita a hráči netrpělivě čekali a také se vydařil, tentokrát i s mezinárodní účastí!
 
Nově byl do šampionátu zažazen FORTNITE, ve kterém se odehrálo pár nočních 1v1 turnajů. Těchto 1v1 turnajů jsme přinesli v tomto roce hned několik, a to i v dalších herních titulech jako je League of Legends, Counter Strike:Global Offensive, Overwatch, Hearthstone, iNjustice 2, Teamfight Tactics, a For Honor.
 
Dále jsme do šampionátu nově zařadili i parádní retro hru Quake 3 ARÉNA, o kterou byl i mezi těmi mladšími hráči velký zájem.
 
Nově jsme byli pozváni na KIA FAMILY DAY do Žiliny, kde jsme pro návštěvníky a zaměstnance automobilky organizovali doprovodné turnaje. Po této vydařené akci jsme dostali další pozvání, a to rovnou na FOR GAMES, což je největší herní veletrh u nás v Česku a na Slovensku. Na této akci jsme opět organizovali velkolepé doprovodné turnaje pro návštěvníky. Především zde máme na svědomí turnaj ve hře Starcraft 2 mezi špičkou českých a slovenských hráčů, jehož vítěz měl pak čest hájit barvy České republiky v mezinárodním zápase proti světové špičce z Team Liquid, a to proti Terranskému hráči uThermal.
 
V druhé polovině roku si přišli na své fanoušci her League of Legends a Counter Strike:Global offensive. Oba tyto tituly se mohly pyšnit dvoudenními velkými GRANDFINÁLOVÝMI turnaji. V obou případech dorazilo přesně 16 týmů, což byla plná kapacita turnajů. Hráči hry League of Legends se sjeli do Moravskoslezské metropole 23. - 24. listopadu 2020 a CS hráči o týden později, tedy 30. listopadu - 1. prosince 2020. Těmto závěrečným turnajům předcházely hned tři kvalifikační turnaje z první poloviny roku.
 
 
 

Rok 2020

Co Vám slibuje rok 2020? Tento rok slibuje opravdu velkolepé věci a pokud jste si říkali, že více toho už snad nemůžeme udělat, tak opak je pravdou! Nechte se překvapit! V příštím roce si o tom jistě povíme!
 

A co další roky?

Jak se bude dále vyvíjet náš projekt či jaká písmenka a řádky přibudou do naší historické kroniky nám napíše samotný čas.

 

Vysílali a napsali o nás

Už několikrát byl náš projekt zmiňován na české televizní stanici Prima Cool v pořadech Re-Play a COOL Esport.

 

 

Neutekli jsme ani objektivům České televize, kdy jsme se objevili v pořadu Horizont a v regionálním vysílání.

 

 

Moravskoslezská regionální televize Polar taktéž několikrát zveřejnila reportáž o našich turnajích ve svých regionálních zprávách

 

 

 

 

 

r e k l a m a    /    a d v e r t i s e m e n t
h l a v n í    p a r t n e ř i
p a r t n e ř i
m e d i á l n í    p a r t n e ř i    a    m ě s t o