Co nového odhalil trailer na Doom: The Dark Ages? • Mistrovství Ostravy v Esportu

Co nového odhalil trailer na Doom: The Dark Ages?

12.06.2024 06:29

Jak už většina médií teasovala, tak se i stalo. Nový Doom je zpět a je znova připraven rvát a trhat démony na kusy.

Co vše ukázal trailer na Doom: The Dark Ages?

Posledně jsem vás upozorňovali na to, že na letošní konferenci Xbox Game Showcase se s velkou pravděpodobností objeví nový díl známe FPS série Doom. Jak jsme si již zvykli od studia id Software, tak nový díl se představil v plné parádě za pořádného rytmu metalové hudby, tak jak to mají fanoušci rádi. Trailer sice neukazuje na první pohled moc, ale i tak se z toho dá zjistit mnoho zajímavých informací.

Příběhové zasazení

Jak jsme se naposledy zmínili, nový díl bude prequel a to potvrdil i nový trailer. Podíváme se společně s Flynnem Taggartem, známým jako Doom Guy, do doby před zahájením Doomu z roku 2016. Děj se odehrává hlavně v Argent D'Nur, domovině rasy Argenta, kam se náš hrdina dostal po tom, co byl démony lstí vylákán z pekla. Zde se Flynn, nazývaný Outsider, stal šampionem arény ve městě Taras Nabad a postupně pronikl do elitní jednotky Nočních strážců.

Ve hře nebudeme sledovat Flynnův vzestup z krále arény na elitního člena Nočních strážců, ale spíše samotný pád Taras Nabad, kde legenda o Doom Slayerovi teprve začíná. Pravděpodobně zažijeme i nabití božských schopností našeho hrdiny, které mu poskytl Samur Maykr, nebo je bude mít již v sobě. To však zůstává v rovině spekulací.

Spousty nových zbraní a "hraček"

Trailer předvedl především nové zbraně a vybavení, s nimiž budeme démony posílat do druhého pekla. Kromě klasického Super Shotgunu, ikonické zbraně série, jsme mohli zahlédnout Pulsní pušku. Flynn obdržel i několik nových hraček, například motorový štít, který nejen odráží nepřátelskou palbu, ale může být i hozen jako štít Kapitána Ameriky, avšak mnohem drsněji. Dále byl představen "Lebkodrtič", zbraň zabíjející nepřátele kousky lidských lebek, a "Kolíkovačka", která svojími kostěnými kolíky přišpendluje démony ke zdi. Poslední zbraní je řemdih, rozhazující démony jedním úderem.

Staří a noví nepřátelé

Trailer nám představil staré známé nepřátele jako Imp, Mancubus, Hell Knight a Arch-vile, ale také několik nových. Mezi nimi jsou pekelní jezdci, střílející energii a démoni s brněním, mečem a štítem, odolní vůči palným zbraním. Také se objevují obří démoni nazvaní Titáni, které bude možné porazit pomocí pěstí a děl z Atlanu.

Kde a kdy hra vyjde?

Poslední otázka zní: "Kdy a kde hra vyjde?" Datum vydání zatím není známo, ale hra by měla být dostupná v příštím roce na PCPlayStation 5 a Xbox Series X/S ve stejný den. Ano, Microsoft neudělal z nového Doomu exkluzivitu pro svou platformu, ale vydá ho na všechny dostupné systémy.

Příspěvek z superparmeni.eu

r e k l a m a    /    a d v e r t i s e m e n t
h l a v n í    p a r t n e ř i
p a r t n e ř i
m e d i á l n í    p a r t n e ř i    a    m ě s t o